- Discount up to 5% for first purchase only this month.
Introduce our Calm Luxury Vibrator, a classic vibrator that is perfect for solo and couples use. Made with high-quality, body-safe silicon and ABS, this vibrator is designed for comfort and durability. The pearl-white color gives a feeling of elegance and luxury.
Measuring 11 cm in total length, with an insertable length of 10 cm a maximum width of 4 cm, and a minimum width of 1.8 cm, this vibrator is designed for versatile use and can be used for both internal and external stimulation.
KEY FEATURES
| For | Solo & Couple Use |
|---|---|
| Material | Silicon + ABS |
| Product Type | Classic Vibrator |
| Color | Pearl White |
| Total Length | 11 cm |
| Insertable Length | 10 cm |
| Maximum Width | 4 cm |
| Minimum Width | 1.8 cm |
| Vibration | Yes |
| Vibration Mode | 5 |
| Power Source | USB Charging |
| Noice | <40db |
| Waterproof | Yes |
HOW TO USE
To use Calm
Unpack the product and clean it using a wet tissue.
Apply your favorite water-based lubricant on CALM.
Turn CALM on by pressing and holding the power button for 3 sec located on the base of the vibrator.
Soft press the power button to switch between 5 different modes of vibrations.
Press and hold to button to put CALM on rest after orgasm.
Note: To ensure the secrecy of calm, the charging port is located on the bottom area of calm with DC written on it.


